Naši herci

 

Karel Paštyka

Karel Paštyka

Herec, moderátor, zakladatel BOBO divadla

V mládí působil v několika amatérských divadlech. V roce 1986 odešel jako herec a moderátor do svobodného povolání pod Krajské kulturní středisko v Brně. Spolupracoval s celou řadou populárních herců a zpěváků mezi kterými byly Helena a Jiří Růžičkovi, Jiří Wimmer, motocyklový závodník František Šťastný, Karel Zich, Alexander Hemala, Miroslav Švandrlík, Roman Skamene a mnoho dalších.

V roce 1997 založil BOBO Divadlo. Za 22 divadelních sezon má soubor divadla na svém kontě více jak 3 000 odehraných představení.

Mirka Brychtová

Mirka Brychtová

Zpěvačka, herečka, skladatelka a pedagog

Od 8 let zpěv na ZUŠ Jihlava. Účast na pěveckých soutěžích – Jihlavský slavík, Sedmikvítek, Zpěváčci, ZUŠ. (vždy s velmi dobrým umístěním). Účast na benefičních koncertech – Děti dětem, Krtek atd. Vystoupení na různých koncertech a módních přehlídkách. V Londýně působila jako učitelka zpěvu a hudební výchovy pro anglické děti. Také byla členem v rockové kapele B.A.C.K. která hraje pro česko-slovenskou komunitu v Londýně. Vyučuje soukromně a na ZUŠ školách - zpěv a hudbu.

Od roku 2012 je členem Jihlavského BOBODivadla.

Petr Lebruška

Petr Lebruška

Scénograf, herec

Pochází z Jihlavy, kde se narodil. Zlomové období pro něj byla škola SPŠ stavební , kde se v něm probudil zájem o architekturu a její historický vývoj , včetně období s tím související jako je odívání , zbraně , výtvarné umění , ap. Po škole nastoupil do Horáckého divadla Jihlava, jako scénický malíř, a kde čas od času získal i menších divadelní role. Souběžně také hrál v divadelních souborech ve kterých taktéž působil jako scénograf. Tuto profesi dělá dodnes i pro jiná divadla.

V BOBO Divadle, jakožto v profesionálním divadle, pro převážně dětské publikum, působí přes 20 let. Dětský divák ho neustále překvapuje a posiluje.

 

Bedřich Němeček

herec

Eva Jeřábková

herečka