Naši herci

 

Karel Paštyka

Karel Paštyka

Herec, moderátor, zakladatel BOBO divadla

V mládí působil v několika amatérských divadlech. V roce 1986 odešel jako herec a moderátor do svobodného povolání pod Krajské kulturní středisko v Brně. Spolupracoval s celou řadou populárních herců a zpěváků mezi kterými byly Helena a Jiří Růžičkovi, Jiří Wimmer, motocyklový závodník František Šťastný, Karel Zich, Alexander Hemala, Miroslav Švandrlík, Roman Skamene a mnoho dalších.

V roce 1997 založil BOBO Divadlo. Za 22 divadelních sezon má soubor divadla na svém kontě více jak 3 000 odehraných představení.

 

HANA NĚMCOVÁ
  zpěvačka 

 

JITKA VÁCLAVKOVÁ
  herečka - zpěvačka 

 

JAN DOLEJŠÍ
  zpěvák 

 

MARTA PĚNKAVOVÁ
   herečka - zpěvačka

 
 

 

Petr Lebruška

Petr Lebruška

Scénograf, herec

Pochází z Jihlavy, kde se narodil. Zlomové období pro něj byla škola SPŠ stavební , kde se v něm probudil zájem o architekturu a její historický vývoj , včetně období s tím související jako je odívání , zbraně , výtvarné umění , ap. Po škole nastoupil do Horáckého divadla Jihlava, jako scénický malíř, a kde čas od času získal i menších divadelní role. Souběžně také hrál v divadelních souborech ve kterých taktéž působil jako scénograf. Tuto profesi dělá dodnes i pro jiná divadla.

V BOBO Divadle, jakožto v profesionálním divadle, pro převážně dětské publikum, působí přes 20 let. Dětský divák ho neustále překvapuje a posiluje.